Min. 87 1-1 Andor egalează, cu un șut plasat, din lateral dreapta.

Min. 86 Ultima schimbare șin la Poli: iese Birău, intră Stefanovici

Min. 82 O ultimă schimbare la UTA: intră Covaci, în locul lui Tănase.

Min. 70 0-1 Gooooool Poli! Centrare a lui Stancu, Blănaru deviază în plasă.

Min. 63 O nouă schimbare și la Poli: intră Blănaru, în locul lui Ghinescu

Min. 58 O nouă schimbare la UTA: iese Polgar, intră David

Min. 56 Un grup de poliști s-a apropiat de sectorul galeriei utiste. Peluza arădeană e întoarsă cu spatele la teren.

Min. 50 Reluare din întoarcere a lui Adrian Petre, dar Gakos are o nouă intervenție formidabilă și scoate de sub transverală.

Min. 49 Lovitură liberă periculoasă pentru UTA, de la 20 de metri, poziție centrală. Execută Dumitru Copil, peste poartă.

Min. 46 A început repriza a doua. Schimbări în ambele tabere: la UTA a intrat Copil în locul lui Strătilă, iar la Poli, Teuț a intrat în locul lui Mărgărit.

Pauză la Arad. Egalitate, 0-0, după un final de primă repriză în care Poli a dominat prin posesie, dar fără să își creeze ocazii.

Min. 45 Cartonaș galben văzut de Mădălin Stancu, pentru un fault la centrul terenului.

Min. 45 Lovitură de cap a lui Burlă, direct în brațele lui Gakos.

Min. 39 Constantinescu evită elegant un adversar și șutează bine de la distanță, spre vinlcu, dar Miron reține.

Min. 25 Lovitură liberă executată rapid de utiști, mingea ajunge la Adrian Petre, a cărui lovitură de cap trece pe lângă.

Min. 22 Șut Chindriș, de la marginea careului, balonul e deviat, iar Gkakos salvează miraculos de la vinclu.

Min. 19 Birău șutează de la 25 de metri, peste poartă. Gazonul, din ce în ce mai greu, încurcă jocul ambelor echipe.

Min. 15 Jocul a fost întrerupt câteva minute, din cauza fumului gros din sectorul galeriei arădene.

Min. 6 O primă ocazie importantă a meciului. Andor îl lansează pe Adrian Petre, care trimite puțin alături din careu.

Min. 3 Lovitură liberă pentru UTA, de la 25 de metri, lateral dreapta. Execută Burlă, departe de poartă.

Min. 1 Primul cartonaș galben al meciului, văzut de arădeanul Curtuiuș, pentru o intrare dură, la mijlocul terenului, asupra lui Birău.

Min. 1 A început meciul

A sosit ziua marelui derby. UTA – Politehnica, meciul așteptat de suporterii ambelor echipe încă de la începutul campionatului, va începe astăzi, de la ora 14:00, pe arena „Motorul”. Un stadion micuț, arhiplin, cu un sector al oaspeților ocupat de copii și juniorii clubului alb-violet. În schimb, în curtea unei case din apropierea arenei din Aradul Nou, aproximativ 500 de fani timișoreni vor încerca să se facă auziți.

La UTA, antrenorul Laurențiu Roșu începe meciul cu formula Miron – Polgar, Filaret, Gligor (cpt.), Burlă, Chindriș, Tănase, Strătilă, Andor, Petre, Curtuiuș. Rezerve: Barna – Copil, Costin, Jorza, Covaci, David, Celea.