Leave a Reply

Summary

Min. 68 0-1 Stefan marcheaza pentru oaspeti, dupa o minge scapata de Gkakos.

Min 46 A inceput repriza a doua.

Pauza pe Stiinta. 0-0, dupa un final de prima repriza foarte bun pentru timisoreni.

Min. 45+1 Lansare a lui Taub pentru Teut, acesta ajunge in pozitie buna, dar trimite alaturi.

Min. 43 Birau loveste transversala, cu un sut puternic, din careu.

Min. 38 Ghinescu e lansat perfect de Birau, scapa singur cu Matache, dar e blocat.

Min. 31 Ocazie uriasa pentru echipa din Clinceni. Sutul lui Antohi e deviat in bara de Gakos, balonul ajunge la Coman, care trimite incredibil pe langa, din patru metri.

Min. 15 O prima sansa importanta pentru oaspeti, irosita de Antohi, care trimite peste poarta.

Min. 9 Constantinescu trimite slab, din pozitie buna, dupa o centrare a lui Teut

Min. 1 A inceput meciul.

Politehnica Timișoara are astăzi o șansă importantă, de a urca două locuri în clasament, în cazul unei victorii în partida de astăzi, cu Academica Clinceni. Oaspeții au un lot cu mulți jucători experimentați, cu un număr considerabil de prezențe în Liga I.

La oaspeți, antrenorii Ștefan Odoroabă și John Ene încep cu formula Matache (cpt.) – Vențer, Marin, Nițu, Perju – Udrea, C. Predescu – Gojnea, Antohi, Fl. Ștefan – Coman. Rezerve: Crivăț – Pecilă, Dogaru, Foța, Lemnaru, R. Crișan.