Neamțu Darius in

Neamțu Darius out

Lasă un răspuns

Summary

Final de meci la Suceava! 2-2, după 90 de minute spectaculoase între Foresta și Politehnica.

Min. 84 2-2 Gooooool Poli! Alb-violeții restabilesc egalitatea. Bădăuță marchează cu un șut plasat, din interiorul careului.

Min. 78 2-1 Foresta preia conducerea. După o cursă a lui Bogdan Rusu pe partea dreaptă, mingea ajunge la Dumitriu, care marchează cu un șut din careu.

Min. 76 Bădăuță ajunge singur cu portarul, după o combinație cu Teuț, însă Niga se opune.

Min 75 Bădăuță, intrat în minutul 63, avansează și își încearcă norocul de la marginea careului, însă șutul său e reținut de Niga.

Min. 66 1-1 Foresta restabilește egalitatea. Stănescu a prins un șut puternic, de la 25 de metri, la care Gakos nu a avut reacție.

Min. 54 Goooool Poli! După o lovitură de colț respinsă, Birău prinde un șut violent de la 24 de metri, fără speranțe pentru Niga.

Min. 48 Din nou bară pentru Poli! Șut violent al lui Teuț din lateral stânga.

Min. 46 Corner pentru alb-violeți, mingea ajunge în careu, sucevenii resping în primă fază prin Dănilă, până la Motreanu, care a șutat violent în bară.

Min. 45 A început repriza secundă la Suceava.

Pauză la Suceava! 0-0 după primele 45 de minute între Foresta și Politehnica. Un joc echilibrat, cu ocazii de ambele părți, însă îngreunat de suprafața de joc, care odată cu scurgerea timpului devine din ce în ce mai incomodă pentru jucătorii ambelor echipe.

Min. 37 Centrare în forță a lui Teuț, care a traversat întregul careu sucevean, însă niciunul dintre colegii săi nu a reușit să devieze mingea în poarta lui Niga.

Min. 35 Minge lungă trimisă de Cerlincă peste toată apărarea timișoreană, Vraciu a preluat, a rămas singur, dar a trimis puțin pe lângă poartă.

16996132_272269913204582_5312425424335663467_n

Min. 28 Echilibru în continuare pe „Areni”, unde starea terenul începe să devină o problemă din ce în ce mai mare pentru ambele formații. Cu ocazia partidei de astăzi, s-a inaugurat noua tabelă electronică a stadionului din Suceava (Foto sus: Facebook ACS Foresta Suceava Oficial)

Min. 27 Șut al lui Ghinescu, deviat în corner, de la rădăcina barei, de către portarul Niga.

Min. 25 Vraciu reia spre poarta polistă, însă Gakos reține în doi timpi.

Min. 21 Teuț a trimit din lateral dreapta, la colțul scurt, însă Niga a reținut.

Min. 12 Rusu reia cu capul o minge centrată din lovitură liberă, însă peste poarta lui Gakos.

2 suc

Min. 9 Început echilibrat de meci la Suceava. În tribunele stadionului „Areni” se află și circa 60 de suporteri alb-violeți, care au sosit în această dimineață în localitate, după o lungă călătorie cu trenul.

Min. 1 A început meciul

Politehnica Timișoara revine după pauza competițională de iarnă cu o deplasare dificilă și lungă, pe terenul echipei Foresta Suceava. Alb-violeții și-au propus să înceapă anul calendaristic cu un rezultat pozitiv pe terenul unei echipe în fața căreia au suferit în tur o înfrângere pe teren propriu, scor 1-3.

Photo from Gabriel Toth

Partida de astăzi e arbitrată de o brigadă condusă de Ovidiu Oprea (Ploiești), asistat la cele două tușe de Ovidiu Arusoaiei și Florin Cosma (ambii din Piatra Neamț). Rezervă va fi Andrei Lucian Țiți (Sibiu), iar observatori au fost delegați Marcel Savaniu (Brașov) – pentru arbitri și Constantin Pintilie (Râmnicu Vâlcea) – pentru joc.

La Foresta Suceava, antrenorul Cristian Popovici a optat pentru formula Niga – D. Bălan, Asanache, D. Lung, Drugă – Cerlincă, L. Dumitriu, Dănilă, Căinari – B. Rusu, Vraciu. Rezerve: Hînțășcu, Buziuc, Aeroaiei, Mihălăchioaie, Stănescu, Al. Mutu, Ivan