out

image

Leave a Reply

Summary

Min. 72 Brăila operează ultima schimbare: iese Petean, intră atacantul Marco Enciu, originar din Timișoara.

Min. 71 Brăila continuă să atace. Pușcașu trage de la 18 metri, Constantinescu respinge în corner.

Min. 68 Schimbare și la Brăila. Marcatorul primelor două  goluri ale gazdelor, Cosmin Neagu, îi lasă locul lui Răzvan Adăscăliței.

Min. 64  O nouă schimbare la Poli: iese Stefanovici, intră Motreanu.

Min. 59 4-1 Brăila marchează  la fiecare acțiune de poartă. De această  dată, Pușcașu marchează, din centrarea lui Roșu.

Min. 57 3-1 Brăila se distanțează pe tabelă, prin reușita lui Muscă, din apropiere, după o pasă din dreapta a lui Gabriel Niță.

Min. 54 2-1 Brăila  preia conducerea, prin șutul lui Neagu, de la 16 metri, deviat nefericit de Gălan.

Min. 51 Ocazie uriașă  pentru Poli! Contraatac inițiat de Dănăricu, Birău avansează pe dreapta și îi așează perfect lui Blănaru, care trage însă direct în portarul gazdelor, Mitrea.

Min. 46 A început repriza a doua. La Poli, Dănăricu i-a luat locul lui Țugui.

Pauză la Brăila. 1-1  după primele 45 de minute.

Min. 42 1-1 Cosmin Neagu trece de Dan Constantinescu și șutează de la 14 metri, la colțul lung.

Min. 27 0-1 Goooool Poli! Blănaru marchează, după o acțiune personală, în care a depășit doi adversari din preluare, plus portarul gazdelor.

Min. 24 Schimbare de portar la Brăila: iese Olaru, intră  Cristian Mitrea.

Min. 22 Brăila rămâne periculoasă. Muscă trage din lateral dreapta, mingea trece nu departe de poartă, la colțul lung.

Min 17 Pușcașu preia pe piept  în centrul careului și șutează din întoarcere, însă Constantinescu respinge

Min. 15 Petean trimite primul șut pe poartă din acest meci, de la mare distanță, însă Constantinescu reține în doi timpi.

Min. 1 A început meciul de la Brăila

ASU Politehnica evoluează astăzi la Brăila, în compania localnicei Dacia Unirea, care e de altfel cea mai lungă deplasare stagională pentru alb-violeți. Pentru meciul dela malul Dunării, antrenorul Sorin Brîndescu a pregătit câteva surprize, printre care titularizarea lui Alexandru Birău, care a lipsit în primele trei jocuri.